Мета та напрями
Україна є членом Ради Європи з 1995 року та взяла на себе зобов’язання щодо дотримання європейських стандартів, зокрема, у сфері місцевої та регіональної демократії. Вона ратифікувала Європейську хартію місцевого самоврядування у 1997 році та Додатковий протокол про право на участь у справах органу місцевого самоврядування у 2014 році.
З метою забезпечення ефективного функціонування системи місцевого самоврядування в Україні відповідно до Європейських стандартів і кращих практик та надання якісних публічних послуг населенню Радою Європи впроваджується Програма «Посилення доброго демократичного врядування і cтійкості в Україні». Програма реалізується в рамках Плану дій Ради Європи для України.
Які напрями програми?
Програма складається з трьох взаємопов’язаних компонентів:
- Удосконалення законодавчої бази у сфері місцевого самоврядування відповідно до європейських стандартів та кращих практик.
- Посилення спроможності органів місцевої та регіональної влади у забезпеченні ефективної та сервісоорієнтованої публічної адміністрації.
- Підвищення обізнаності щодо результатів та наслідків децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування серед широких верств населення.
Як працює Програма?
- Проведення правової експертизи та консультацій відповідно до стандартів та інструментів Ради Європи.
- Робота у тісній співпраці з Європейським комітетом з питань демократії та врядування та Центром експертизи доброго врядування Ради Європи.
- Організація заходів з посилення спроможності, навчання та обміну досвідом з партнерами з країн-членів Ради Європи.
- Цільові заходи на запит української сторони.
Чого ми очікуємо досягти?
- Вдосконалення системи місцевої та регіональної демократії та функціонування органів місцевого самоврядування; підвищення обізнаності про європейські стандарти та успішні практики; адаптація та впровадження відповідних європейських інструментів.
- Посилення спроможності місцевих та регіональних влад, вдосконалення організації їх управління, підвищення якості послуг, які вони надають населенню.
- Зміцнення інституційної спроможності української сторони до проведення демократичних реформ та удосконалення демократичного врядування на місцевому рівні.
- Міжнародне муніципальне партнерство: методичні рекомендації
- МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ: Cтворення та організація роботи інклюзивного мультифункціонального коворкінгового простору
- Комп’ютерна техніка від Ради Європи для українських громад
- Продовження децентралізації в Україні підтримує 76,5% населення – дані всеукраїнського соціологічного дослідження
- АНОНС: 15 грудня – презентація результатів Всеукраїнського соціологічного дослідження про децентралізацію (онлайн)
- Результати Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт про добре врядування під час війни