Новини
АНОНС. Правосуб’єктність на місцевому рівні: презентація окремих прикладів країн Європи, 8 жовтня 2021 року
Запрошуємо до участі!
За ким закріплено правосуб’єктність на місцевому рівні у країнах Європи: за територіальною громадою або органом влади? На якому рівні там закріплено правосуб’єктність держави та територіальної громади: конституційний акт чи закон? Який правовий статус мають органи місцевого самоврядування, якщо територіальна громада є юридичною особою? Хто та на яких підставах може виступати від імені територіальної громади безпосередньо у суді?
Відповіді на ці та багато інших запитань стосовно правосуб’єктності на місцевому рівні ви дізнаєтесь, якщо відвідаєте презентацію звітів щодо окремих країн Європи 8-го жовтня, у п’ятницю (12.30-15.30).
Захід відбудеться у форматі відеоконференції.
Що саме буде презентовано?
- Експрес звіт Ради Європи: огляд вибраних 17 країн. Цей звіт підготовлений у співпраці Європейським комітетом з питань демократії та врядування (CDDG).
- 11 докладних звітів: Албанія, Франція, Німеччина, Греція, Італія, Латвія, Молдова, Польща, Румунія, Словенія, Швеція. Звіти підготовлені Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні», Програмою для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» та Шведсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні».
Серед учасників та учасниць міжнародні експерти та експертки – автори та авторки згаданих звітів.
Цільова аудиторія: народні депутати/-ки України, представники/-ці органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, центральних та місцевих органів виконавчої влади, експертного та наукового середовища, міжнародні партнери.
Мови заходу: українська та англійська.
Реєстрація відкрита за посиланням: https://forms.gle/XzY1AVfzqGC5LdRN7
Захід відбудеться онлайн (на платформі Zoom, лінк буде надіслано напередодні презентації зареєстрованим учасникам/-цям).
Презентація організовується Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» на запит Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування і є частиною комплексної роботи, що проводить Рада Європи з цього питання.
- Організація трудових відносин в органах місцевого самоврядування в умовах воєнного стану – нові методичні рекомендації
- Відкриті шкільні коворкінги: як і для чого Рада Європи допомагає створювати їх у громадах
- Прийом на роботу, переведення та звільнення працівників ОМС в умовах воєнного стану – методичні рекомендації та зразки документів
- Транспортна модель агломерації: про європейський досвід для Київщини і про слона, якого варто почати їсти
- Висновок Ради Європи щодо Плану відновлення місцевого самоврядування від наслідків війни
- Добре демократичне врядування в Україні: рух вперед у повоєнний період