Рада Європи
Децентралізація і реформа публічної
адміністрації в Україні

Офіс Ради Європи в Україні:
вул. Іллінська, 8, 7-й під'їзд,
м. Київ, Україна, 04070
тел.: +380.44.303.99.16, +380.44.425.60.01

Рада Європи Децентралізація і реформа
публічної адміністрації в Україні

Новини

Рада Європи та Мінрегіон відзначили нагородами кращі практики місцевого самоврядування

17 Грудня 2013

16 грудня у Міністерстві регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України відбулась підсумкова конференція Конкурсу Ради Європи «Кращі практики місцевого самоврядування – 2013».
Конкурс впроваджується Центром експертизи реформ місцевого самоврядування Ради Європи в рамках Програми «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» вже другий рік поспіль. Проведення таких конкурсів є загальноєвропейською ініціативою, яку з 2012 року підтримує і Україна як держава – член Ради Європи.

Фіналістами та переможцями Конкурсу цього року стали 41 орган місцевого самоврядування різних рівнів, які отримали дипломи та нагороди Ради Європи і Міністерства. У 2013 році Конкурс проводився за трьома категоріями: «Співробітництво громад: об’єднання зусиль та ресурсів», «Місцеві ресурси: пошук та мобілізація на користь громади», «Демократія участі: залучення громадян до справ громади». Загалом на участь у Конкурсі було подано 264 заявки, що майже у 3,3 рази перевищує кількість заявок минулого року.

«Склалася гарна традиція проведення подібних конференцій, присвячених огляду актуальних питань розвитку місцевого самоврядування. На цьому заході кожен може набути нових знань та обмінятися досвідом, знайти підтримку у вирішенні складних питань життєдіяльності територіальних громад, здобути публічне визнання свого успіху», – сказав Дмитро ІСАЄНКО, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. За його словами, активна робота із запровадження засад ефективного, демократичного врядування, нової управлінської моделі, – з одного боку та готовність європейських програм до надання технічної допомоги Україні – з іншого боку, надали можливість запровадити у багатьох селах, селищах, містах низку цікавих проектів, що мали вагомий вплив на покращення життя таких територіальних громад.

Під час заходу експерти Програми Ради Європи та представники місцевого самоврядування підкреслили користь проведення такого Конкурсу та обміну кращими практиками, адже це є шляхом до підвищення ефективності місцевого урядування. Так, експерт Програми Ради Європи Ігор АБРАМ’ЮК наголосив, що аналіз кращих практик є матеріалом для вдосконалення державної політики та законодавства, їх оприлюднення створює поштовх до “пробудження” місцевих громад, а відзначення кращих практик є мотивом до їх подальшого вдосконалення.

Керівник Програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» Андрій ГУК підкреслив, що очікуваним результатом Конкурсу є не тільки збір, відзначення та розповсюдження інноваційного досвіду, але й його імплементація до національного законодавства України. Відповідні консультації проводяться з Мінрегіоном України та іншими партнерами на постійній основі. Також за результатами Конкурсу 2013 року планується випуск збірки Ради Європи, крім того інформацію про проекти-переможці буде включено до бази даних Міністерства. У цьому контексті начальник відділу взаємодії з місцевими органами влади Департаменту регіонального розвитку та проектного управління Мінрегіону Наталія ЯРОВЕНКО в своєму виступі закликала органи місцевого самоврядування до співпраці та запросила їх ділитись позитивним досвідом реалізованих проектів за галузевими напрямами: будівництво, житлово-комунальне господарство, місцеве самоврядування, регіональний розвиток, соціальна сфера.

Участь у заході взяли народний депутат України, голова підкомітету з питань місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Євген КАРТАШОВ, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Данія в Україні Мерете ЮЛЬ, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Гуідо БЕЛЬТРАНІ, голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Микола ФУРСЕНКО, представники керівництва виконавчих дирекцій Асоціації міст України та Української асоціації районних та обласних рад, голова Миколаївської обласної ради Ігор ДЯТЛОВ, голови районних, міських, селищних та сільських рад.

Наприкінці заходу відбулась церемонія нагородження фіналістів та переможців Конкурсу 2013 року.

Перелік фіналістів та переможців Конкурсу можна дивитись тут.
Фотогалерею заходу можна дивитись тут.