Рада Європи
Децентралізація і реформа публічної
адміністрації в Україні

Офіс Ради Європи в Україні:
вул. Іллінська, 8, 7-й під'їзд,
м. Київ, Україна, 04070
тел.: +380.44.303.99.16, +380.44.425.60.01

Рада Європи Децентралізація і реформа
публічної адміністрації в Україні

Новини

Висновок Ради Європи щодо Плану відновлення місцевого самоврядування від наслідків війни

8 Липня 2022

Триваюча широкомасштабна військова агресія Російської Федерації проти України, розпочата в лютому 2022 року, вплинула, серед іншого, на демократичне врядування в Україні на всіх рівнях, включаючи і позитивну динаміку децентралізації.

Пропонуємо до вашої уваги Рекомендації Ради Європи стосовно формування політики з питань Плану відновлення місцевого самоврядування від наслідків війни (CEGG/PAD(2022)3 від 30 червня 2022 року).

Документ було підготовлено Центром експертизи доброго врядування Департаменту демократії та врядування Генерального директорату ІІ – з питань демократії Ради Європи в рамках програми «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні», у відповідь на запит профільного Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Планується, що згадані рекомендації будуть реалізовані, зокрема, в рамках спільної ініціативи «Добре демократичне врядування в Україні: рух вперед у повоєнний період», що була започаткована наприкінці червня ц.р. Радою Європи та її національними партнерами: профільним Комітетом Верховної Ради України з питань місцевого самоврядування, Міністерством розвитку громад та територій України та Центральною виборчою комісією.