Рада Європи
Посилення доброго демократичного
врядування і cтійкості в Україні

Офіс Ради Європи в Україні:
вул. Іллінська, 8, 7-й під'їзд,
м. Київ, Україна, 04070
тел.: +380.44.303.99.16, +380.44.425.60.01

Рада Європи Посилення доброго демократичного
врядування і cтійкості в Україні

Новини

Децентралізація у фокусі Ради Європи: думки та погляди населення України

13 Листопада 2020

12 листопада в Українському кризовому медіа центрі Рада Європи спільно з національними партнерами і Міністерством розвитку громад та територій України презентували результати двох соціологічних досліджень щодо децентралізації:

Дослідження думок і поглядів населення України та об’єднаних територіальних громад щодо реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, процесів децентралізації і актуальних питань місцевого та регіонального розвитку проводиться Радою Європи періодично, починаючи з 2015 року. Воно дозволяє з однієї сторони перевірити ставлення населення до реформ, з іншої – скорегувати їх подальші напрями та пріоритети, відзначив заступник міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода.

Більшість населення (59%) продовжує вважати потрібною реформу місцевого самоврядування та децентралізацію. Серед тих, хто добре обізнаний про реформу, 81% вважають, що Україні потрібна реформа. 49% українців бачать покращення від реформи у сфері ремонту та утримання доріг (бачать погіршення – 15%), 40.5% – у сфері благоустрою (проти 12%). До опитування також були включені питання щодо участі жителів у механізмах місцевої демократії, внутрішньо переміщених осіб, ґендерної рівності та інклюзивності, поліетнічності та впливу COVID-19. Проведення зазначених досліджень залишається одним із пріоритетів Ради Європи на майбутнє.

В Офісі Ради Європи вважають децентралізацію двигуном реалізації принципів Доброго врядування (good governance) в Україні. Децентралізація – це в тому числі і запровадження європейських стандартів в Україні, наголосила під час презентації заступниця голови Офісу Ради Європи Олена Литвиненко.

Довідково: зазначені дослідження проводились Центром «Соціальні індикатори» у серпні-вересні 2020 року на замовлення Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» у співпраці та координації з експертами Ради Європи, фахівцями з питань місцевого самоврядування та Міністерством розвитку громад та територій України.