Рада Європи
Посилення доброго демократичного
врядування і cтійкості в Україні

Офіс Ради Європи в Україні:
вул. Іллінська, 8, 7-й під'їзд,
м. Київ, Україна, 04070
тел.: +380.44.303.99.16, +380.44.425.60.01

Рада Європи Посилення доброго демократичного
врядування і cтійкості в Україні

Новини

ВСЕСВІТНІЙ ФОРУМ ЗА ДЕМОКРАТІЮ – 2019

11 Листопада 2019

6-8 листопада 2019 року у штаб-квартирі Ради Європи (Страсбург, Франція) зібралося близька 2000 представників різних країн світу, щоб обговорити питання «Чи в небезпеці демократія в інформаційний вік?» на Всесвітньому форумі за демократію, який щорічно проводить Генеральний директорат з питань демократії Ради Європи.

Однією з найбільш численних на Форумі була делегація з України – переможці Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади», головним організатором якого виступає Міністерство розвитку громад та територій України (детальніше про переможців можна дізнатись тут і тут), та молодіжні колективи – переможці номінації “Місцеве самоврядування – це ми!” Міжнародного дитячого медіафестивалю «Дитятко». Обидва конкурси є щорічними та підтримуються Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні», до якої у 2019 році долучився Координатор проектів ОБСЄ в Україні.

Окрім участі у заходах Форуму представники України й Мінрегіону були детально ознайомлені діяльністю Ради Європи та її інституцій, зокрема Європейського суду з прав людини, Європейського молодіжного центру, Центру експертизи доброго врядування Ради Європи тощо. Про діяльність Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи українським журналістам розповів Генеральний секретар Конгресу Андреас Кіфер. А про діяльність Генерального директорату з питань демократії Ради Європи Директор директорату з питань людської гідності, рівності та врядування Клаудія Лучіані та Директор департаменту демократичного врядування Даніель Попеску.

ЗМІ – це саме серце демократії. ЗМІ – це індикатор стабільності демократії. ЗМІ – це право громадян на свою думку. Люди сьогодні вважають, що в них не достатньо інформації. Вони мають право та повинні бути більш обізнаними. У часи поляризації думок ми повинні забезпечувати достовірність інформації, не повинні поширювати слухи і маємо боротись з упередженнями та мовою ненависті. Ці думки стали лейтмотивом виступів Форуму. Як зазначають Е. Розенбах та К. Манстед з Гарвардського університету: “Демократія побудована на найважливішому постулаті, що громадяни матимуть доступ до достовірної інформації і можуть використовувати цю інформацію для участі в урядових, громадських та корпоративних рішеннях”.

За результатами візиту українськими журналістами та молодіжними командами буде створено ряд сюжетів, що промотуватимуть європейські стандарти демократії та розповідатимуть про тематику Форуму і діяльність Ради Європи. А якщо ви забажаєте поринути в атмосферу цього заходу, послухати та побачити його доповідачів й дискусії – це можна зробити тут.

До речі, щоб отримати призи й потрапити в наступну делегацію за сприяння Ради Європи – чекайте на оголошення Мінрегіоном чергового конкурсу журналістських робіт 2020 (довідки за тел. (044) 458-44-40, (050) 358 99 75), або вже зараз знімайте з школярами сюжети про самоврядування та можливості молоді по розбудові своїх громад і надсилайте на http://fest.dytiatko.org.ua/ (довідки за тел. (057) 700 53 05, (050) 401 36 02, fest@dytiatko.org.ua).

Фотогалерея заходу тут.