Рада Європи
Посилення доброго демократичного
врядування і cтійкості в Україні

Офіс Ради Європи в Україні:
вул. Іллінська, 8, 7-й під'їзд,
м. Київ, Україна, 04070
тел.: +380.44.303.99.16, +380.44.425.60.01

Рада Європи Посилення доброго демократичного
врядування і cтійкості в Україні

Новини

Львів і сусідні громади: як вибудувати корисну співпрацю. Запрошуємо до події онлайн

23 Грудня 2021

Чи потрібно налагоджувати співпрацю між Львовом і сусідніми громадами? Для кого буде виграшною така співпраця? На розв’язання яких проблем її можна спрямувати?

Уперше на Львівщині Рада Європи організовує масштабний дискусійний майданчик «Розвиток міжмуніципальної співпраці в рамках потенційної Львівської агломерації». Під час цієї події буде презентовано результати ґрунтовного соціологічного дослідження, яке на замовлення Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» було проведено в листопаді 2021 року. Що вдалося з’ясувати і які висновки можна зробити, розповість Володимир ПАНІОТТО, Генеральний директор Київського  міжнародного інституту соціології.

Коли: вівторок 28 грудня 2021 року (13.00 – 15.30).

Як: онлайн стрім на Фейсбук сторінці Програми Ради Європи.

Питання про те, бути чи не бути Львівській агломерації, уже давно і часом достатньо гаряче дискутується в місцевих політичних та експертних колах. За загально прийнятим визначенням, агломерації – це територіальні скупчення населених пунктів, що формують цілісні суспільно-територіальні утворення з чисельністю населення понад 500 тис. осіб. Формування таких територіальних утворень як опорних центрів економічної активності країн є загально світовою тенденцією, і Львів разом з навколишніми містами, селищами і селами підпадає під таке визначення.

З другого боку, питання того, як мають функціонувати такі агломерації в Україні, законодавчо досі не врегульовано, а міжнародний досвід свідчить про можливість різних підходів до того, як сусідні громади можуть підходити до створення механізмів вирішення спільних проблем.

В дискусії візьмуть участь заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав НЕГОДА, народні депутати, Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій БЕЗГІН та Роман ЛОЗИНСЬКИЙ, інші народні депутати від області та експертна спільнота.