Новини
Маленькі історії великих здобутків. Практика Харківської міської ради
Покращення якості надання освітніх послуг (дошкільна, середня та професійно-технічна освіта)
Практика «Кластер неформальної освіти «Kharkiv EDU Cluster» здобула диплом І ступеня в конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування» 2020 року.
Проекти та ініціативи молоді Харкова, з якими вони звертаються до міської ради, дуже часто орієнтовані на саморозвиток особистості та підвищення галузевої грамотності у сферах фінансів, цифрового та екологічного розвитку. Тому у місті створено Кластер неформальної освіти «Kharkiv EDU Cluster» (далі – Кластер) з метою системного дослідження затребуваного молоддю продукту, впровадження інноваційних навчальних тем, налагодження комунікації між учасниками/-цями процесу (молодь, педагоги, представники/-ці неформальної освіти, бізнесу).
Кластер працює за трьома напрямами:
- Аналітика та трендвочінг (спостереження за трендами): проведення досліджень щодо освітніх потреб молоді, запиту роботодавців та світових макротрендів на навички працівників/-ць та здійснення моніторингу діяльності ринку неформальної освіти, апробація інноваційних освітніх тем і форматів, які у подальшому можуть поширюватись в формальній освіті.
- Формування своєрідної екосистеми неформальної освіти: проведення тематичних навчань з метою коригування змісту послуг, розроблення та інформаційна підтримка новітніх освітніх продуктів.
- Виховання аудиторії, що, в свою чергу, також місить три компоненти:
- співпраця зі школами – навчання цифровій, підприємницькій та фінансовій грамотності, ознайомлення із основами системного мислення, командоутворення, емоційного інтелекту, а також попередження залежностей та мотивації до саморозвитку;
- співпраця з вищими навчальними закладами в рамках програми «Training of Trainers» – надання розроблених Кластером та партнерами методичних матеріалів про навички, затребуваних в майбутньому;
- залучення активного населення через інформаційні кампанії у соціальних мережах – проведення онлайн-марафонів, прямих ефірів, інтерв’ю, онлайн-курсів, ведення блогів.
Завдяки роботі Кластеру проведено дослідження «Мапа професій майбутнього», «Тренди ринку праці та освіти 2030», а також «Портрет сучасних харків’ян». Мета Кластеру – визначення запитів молоді під час працевлаштування та очікувань роботодавців. За результатами дослідження напрацьовано відповідний інформаційний блок, який Кластер та партнери інтегрували у свої навчальні програми.
У рамках співпраці зі школами основним завданням є навчання за допомогою сучасних профорієнтаційних методів та поширення обізнаності учнів/-ниць про сучасні навички, необхідні для розвитку людини. Так було розроблено та впроваджено проект «EDU школа», завдяки якому здійснюється апробація методик та форм роботи ринку неформальної освіти, а також програму «Training of trainers для менторів». В рамках цієї програми проходить обмін кращими практиками виховання молоді. Перший Форум неформальної освіти «Kharkiv EDU Forum» пройшов в грудні 2019 року за участі громадської організації «Лінк» та за підтримки Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту в рамках Міської цільової програми «Громадський бюджет (бюджет участі) міста Харкова.
Так співпраця учасників/-ць ринку неформальної та формальної освіти, місцевого бізнесу, громадських та молодіжних організацій, а також підтримка органів місцевої влади допомагає побудувати єдину комплексну систему навичок громадян/-нок на різних етапах їх розвитку.
Гнучкість неформальної освіти дозволяє швидко реагувати на нові світові виклики та інновації у формуванні необхідних навичок особистості, посилити змістовність освітніх послуг.
КОНТАКТИ
Харківська міська рада, www.city.kharkov.ua
майдан Конституції, 7, м. Харків, Харківська обл., 61003
Телефон: +38 (057) 725 20 74
e-mail: ussmkharkiv@ukr.net
Автор та авторка практики, контактні особи:
Олексій ЧУБАРОВ, директор Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту
Телефон: +38 (066) 338 86 38
e-mail: lexmarmaris@gmail.com
Кристина ЧЕРКАСОВА, виконавча директорка Кластеру неформальної освіти
Телефон: +38 (095) 209 52 40
e-mail: christina.cherkasova@gmail.com
Нагадуємо, що прийом заявок на Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2021 році триває до 30 вересня 2021 року, більше інформації тут.
- Міжнародне муніципальне партнерство: методичні рекомендації
- МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ: Cтворення та організація роботи інклюзивного мультифункціонального коворкінгового простору
- Комп’ютерна техніка від Ради Європи для українських громад
- Продовження децентралізації в Україні підтримує 76,5% населення – дані всеукраїнського соціологічного дослідження
- АНОНС: 15 грудня – презентація результатів Всеукраїнського соціологічного дослідження про децентралізацію (онлайн)
- Результати Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт про добре врядування під час війни