Рада Європи
Посилення доброго демократичного
врядування і cтійкості в Україні

Офіс Ради Європи в Україні:
вул. Іллінська, 8, 7-й під'їзд,
м. Київ, Україна, 04070
тел.: +380.44.303.99.16, +380.44.425.60.01

Рада Європи Посилення доброго демократичного
врядування і cтійкості в Україні

Новини

Добре демократичне врядування є однією з ключових реформ в Україні

19 Листопада 2022

СТРАСБУРГ, ФРАНЦІЯ

8-9 листопада 2022

У штаб-квартирі Ради Європи в Страсбурзі відбувся Діалог високого рівня «Добре демократичне врядування в Україні: досягнення, виклики та шлях вперед у повоєнний період» під час Всесвітнього форуму за демократію у 2022 році.

«Добре демократичне врядування є однією з ключових реформ в Україні», – зазначив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр КОРНІЄНКО на відкритті Діалогу. Він також високо оцінив успішну співпрацю з Радою Європи в межах її оновленого Плану дій для України на 2018 – 2022 роки в частині демократичного врядування та висловив готовність парламенту та інших національних партнерів до співпраці у цій сфері в майбутньому.

Українську делегацію на чолі з Олександром КОРНІЄНКОМ представляли народні депутати і депутатки від різних парламентських політичних партій та фракцій; високопосадовці Міністерства розвитку громад та територій України на чолі з заступником Міністра В’ячеславом НЕГОДОЮ; представники Центральної виборчої комісії разом з її Головою Олегом ДІДЕНКОМ; представники і представниці чотирьох асоціацій місцевого самоврядування, зокрема двоє міських голів.

Діалог, ініційований на прохання українського парламенту, був організований та фасилітований Генеральним директоратом Ради Європи з питань демократії та людської гідності, за участі Венеційської комісії, Парламентської асамблеї та Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи.

У рамках Діалогу його учасниці та учасники обговорили виклики та можливі рішення щодо забезпечення доброго демократичного врядування у повоєнний період, зосереджуючись на основних п’яти напрямках:

  • підсилення ефективності місцевого самоврядування з урахуванням викликів, що постали у період дії воєнного стану та будуть обумовлені процесом відновлення України та набуття Україною статусу кандидата на вступ до ЄС;
  • перехід від військових адміністрацій у період дії воєнного стану до цивільних адміністрацій: механізми забезпечення демократичних процесів та безпечного демократичного середовища для виборів;
  • повоєнні виклики та можливі шляхи для підсилення інституційної спроможності органів адміністрування виборів;
  • забезпечення виборчих прав громадян у повоєнний період;
  • оптимізація адміністративно-територіального устрою і його вплив на територіальну організацію та адміністрування виборчого процесу.

Після дводенних дискусій за модерації Ради Європи учасниці та учасники Діалогу досягли загальної згоди щодо подальших дій із вдосконалення нормативно-правової бази щодо багаторівневого врядування та виборів у відповідності до європейських стандартів і належних практик. Крім того, після інтенсивних дискусій українські національні партнери ініціювали підготовку Плану дій для забезпечення виконання Підсумків цього Діалогу високого рівня.

Захід був проведений за підтримки проєктів Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» та «Підтримка прозорості, інклюзивності та чесності виборчої практики і процесів в Україні – Фаза ІІІ», що впроваджуються в межах оновленого Плану дій для України на 2018 – 2022 рр. Його було організовано в рамках спільної ініціативи «Добре демократичне врядування в Україні: рух вперед у повоєнний період», започаткованої раніше в цьому році.

 Нагадаємо, Рекомендації стосовно формування політики з питань Плану відновлення місцевого самоврядування від наслідків війни були підготовлені Центром експертизи доброго врядування Департаменту демократії і врядування, Генерального директорату з питань демократії та людської гідності Ради Європи в рамках проєкту «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні», у відповідь на запит профільного Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

 Дослідження з оцінки ситуації «Передумови та виклики для організації й проведення виборів в Україні у післявоєнний час» (англ.; укр.) було підготовлено за підтримки проєкту Ради Європи «Підтримка прозорості, інклюзивності та чесності виборчої практики і процесів в Україні – Фаза ІІІ».