Рада Європи
Посилення доброго демократичного
врядування і cтійкості в Україні

Офіс Ради Європи в Україні:
вул. Іллінська, 8, 7-й під'їзд,
м. Київ, Україна, 04070
тел.: +380.44.303.99.16, +380.44.425.60.01

Рада Європи Посилення доброго демократичного
врядування і cтійкості в Україні

Мета та напрями

Україна є членом Ради Європи з 1995 року та взяла на себе зобов’язання щодо дотримання європейських стандартів, зокрема, у сфері місцевої та регіональної демократії. Вона ратифікувала Європейську хартію місцевого самоврядування у 1997 році та Додатковий протокол про право на участь у справах органу місцевого самоврядування у 2014 році.

З метою забезпечення ефективного функціонування системи місцевого самоврядування в Україні відповідно до Європейських стандартів і кращих практик та надання якісних публічних послуг населенню Радою Європи впроваджується Програма «Посилення доброго демократичного врядування і cтійкості в Україні». Програма реалізується в рамках Плану дій Ради Європи для України.

Які напрями програми?
Програма складається з трьох взаємопов’язаних компонентів:

  1. Удосконалення законодавчої бази у сфері місцевого самоврядування відповідно до європейських стандартів та кращих практик.
  2. Посилення спроможності органів місцевої та регіональної влади у забезпеченні ефективної та сервісоорієнтованої публічної адміністрації.
  3. Підвищення обізнаності щодо результатів та наслідків децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування серед широких верств населення.

 

Як працює Програма?

 

Чого ми очікуємо досягти?

  • Вдосконалення системи місцевої та регіональної демократії та функціонування органів місцевого самоврядування; підвищення обізнаності про європейські стандарти та успішні практики; адаптація та впровадження відповідних європейських інструментів.
  • Посилення спроможності місцевих та регіональних влад, вдосконалення організації їх управління, підвищення якості послуг, які вони надають населенню.
  • Зміцнення інституційної спроможності української сторони до проведення демократичних реформ та удосконалення демократичного врядування на місцевому рівні.