Рада Європи
Посилення доброго демократичного
врядування і cтійкості в Україні

Офіс Ради Європи в Україні:
вул. Іллінська, 8, 7-й під'їзд,
м. Київ, Україна, 04070
тел.: +380.44.303.99.16, +380.44.425.60.01

Рада Європи Посилення доброго демократичного
врядування і cтійкості в Україні

Новини

Добре демократичне врядування в Україні: рух вперед у повоєнний період

1 Липня 2022

Онлайн, 29 червня 2022 року. 

Які виклики постали перед добрим демократичним врядуванням в Україні у контексті російського вторгнення та який шлях їх вирішення? Як відновити та покращити результати, спираючись на досягнення останніх років і кращі європейські практики?

Саме ці теми обговорювалися на онлайн зустрічі між представницями і представниками Генерального директорату з питань демократії Ради Європи, Міністерства розвитку громад та територій України, Центральної виборчої комісії та народними депутатами/-ками Верховної Ради України.

У вітальному слові Директорка Директорату людської гідності, рівності та врядування Ради Європи Клаудіа ЛУЧІАНІ підкреслила, що Рада Європи підтримує Україну та сповнена рішучості щодо сприяння українським органам влади у підготовці до відбудови країни. Стен НЬОРЛОВ, Голова Офісу Ради Європи в Україні, зазначив, що розбудова досягнень виборчої реформи та реформи децентралізації, відповідно до європейських стандартів і кращих практик, стане вкрай важливою для відновлення України після війни.

Під час зустрічі експерти Ради Європи представили проєкт Рекомендацій Ради Європи стосовно формування політики з питань Плану відновлення місцевого самоврядування від наслідків війни* та загальний огляд результатів проведеного оцінювання та аналізу потреб, що окреслює основні виклики у виборчій сфері в Україні у воєнний та післявоєнний період.**

Учасники та учасниці зустрічі також обговорили спільну ініціативу «Добре демократичне врядування в Україні: рух вперед у повоєнний період», спрямовану на вдосконалення законодавства та практики для перезавантаження доброго демократичного врядування. Ця ініціатива заснована на пріоритетах Плану відновлення від наслідків війни, розробленого Національною радою при Президентові України . Вона також базується на запитах, які адресували Раді Європи її національні партнери: профільний Комітет Верховної Ради України з питань місцевого самоврядування, Міністерство розвитку громад та територій України та Центральна виборча комісія.

 

______________

* Рекомендації було підготовано Центром експертизи доброго врядування Департаменту демократії та врядування Генерального директорату ІІ – з питань демократії Ради Європи в рамках програми “Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні”, у відповідь на запит профільного Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

** Оцінювання та аналіз потреб у виборчій сфері внаслідок російської агресії в Україні проведено за підтримки проєкту Ради Європи “Підтримка прозорості, інклюзивності та чесності виборчої практики в Україні”, що впроваджується в рамках Плану Дій Ради Європи для України на 2018-2022 роки.