Рада Європи
Посилення доброго демократичного
врядування і cтійкості в Україні

Офіс Ради Європи в Україні:
вул. Іллінська, 8, 7-й під'їзд,
м. Київ, Україна, 04070
тел.: +380.44.303.99.16, +380.44.425.60.01

Рада Європи Посилення доброго демократичного
врядування і cтійкості в Україні

Новини

Маленькі історії великих здобутків. Практика Білоцерківської міської ради

3 Вересня 2021

Формування безпечного, комфортного та привабливого життєвого середовища

Практика «Кластер неформальної освіти «Smart Green БЦ» отримала диплом ІІ ступеня в конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування» 2020 року.

Сучасне місто має ефективно управляти зеленими насадженнями, планувати та виконувати роботи із озеленення. Саме з цією метою в місті Біла Церква створено електронний інформаційний інструмент «Smart Green БЦ» – онлайн портал зелених насаджень міста, на якому за допомогою геоінформаційної системи завантажено дані із точною прив’язкою до місцевості. Система дозволяє додавати та оновлювати дані по кожному об’єкту. До того ж, уся інформація про кількісний та якісний стан зелених насаджень з фото, описом, історією внесення змін, підлягає тривалому збереженню.

Зібрана інформація необхідна для використання в роботі балансоутримувачів зелених зон, для проведення обліку, прийняття раціональних рішень щодо їх використання, планування роботи по утриманню і розвитку.

Крім того, зручне користування ресурсом дозволить будь-кому долучитися до участі в заходах із озеленення міста та знайти однодумців.

Створенню такого інформаційного ресурсу передувала низка заходів: підписання меморандуму про співпрацю з міжнародним фондом Friedrich Naumann Foundation Ukraine and Belarus щодо спільної діяльності з розроблення ефективних смарт-рішень в сфері екології; розроблення програмного продукту «Smart Green БЦ» та мобільного застосунку.

Сьогодні будь-хто може дізнатися скільки в місті аварійних дерев, де заплановано створення нових зелених зон, яке місце обрати для відпочинку з родиною.

Громадські природоохоронні організації використовують ресурс для визначення проблемних питань щодо запобігання незаконним забудовам та знищенню насаджень або ж залученню мешканців/-ок міста до спільних проектів озеленення.

У Білій Церкві також добре налагоджена інформаційна робота з громадою, зокрема проведення тематичних вебінарів, еко-пікніків щодо правильного поводження із зеленими насадженнями (видалення, обрізка, висадка). Містяни можуть впливати на хід озеленення – подавати заявки, пропозиції, долучатися до всіх його етапів, а також підтримати фінансово.

Завдяки аналітичним матеріалам, підготовленим на основі даних порталу «Smart Green БЦ», вже розроблено Концепцію озеленення міста.

Більше про практику у статті.

Презентація практики і контактна інформація.

Промовідео на замовлення Ради Європи.

КОНТАКТИ

Білоцерківська міська рада, http://bc-rada.gov.ua/

вул. Я. Мудрого, 15, м. Біла Церква, Київська обл., 09104

Телефон: +38 (0456) 39 28 60

e-mail: bc_mvk@bc-rada.gov.ua

Авторка практики, контактна особа:

Альона КОЛОТНИЦЬКА, начальниця управління благоустрою та екології Департаменту житлово-комунального господарства

Телефон: +38 (097) 605 41 04

e-mail: kolotnitskaya@gmail.com

Нагадуємо, заявки на Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2021 році приймаються до 30 вересня 2021, інформація про умови участі тут.