Рада Європи
Посилення доброго демократичного
врядування і cтійкості в Україні

Офіс Ради Європи в Україні:
вул. Іллінська, 8, 7-й під'їзд,
м. Київ, Україна, 04070
тел.: +380.44.303.99.16, +380.44.425.60.01

Рада Європи Посилення доброго демократичного
врядування і cтійкості в Україні

Новини

АНОНС: 15 грудня – презентація результатів Всеукраїнського соціологічного дослідження про децентралізацію (онлайн)

13 Грудня 2022

Запрошуємо представників і представниць ЗМІ!

15 грудня з 15:00 до 16:00 відбудеться презентація результатів Всеукраїнського соціологічного дослідження «Місцеве самоврядування та територіальна організація влади в контексті широкомасштабного російського вторгнення», яке проведено на замовлення Ради Європи.

Формат: онлайн

Дослідження є вже сьомим щорічним дослідженням з тематики місцевого самоврядування, яке проводиться Радою Європи в рамках Програми «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні». Результати дослідження демонструють, що більшість населення України вважають свої громади скоріше або безумовно готовими до надзвичайних ситуацій та викликів, спричинених війною, очікують на подальше зміцнення місцевого самоврядування та оптимістично оцінюють майбутнє України. Дослідження є корисним для аналізу суспільно-політичних настроїв дорослого населення України, формування пріоритетів на майбутнє, розробки та прийняття відповідних політик та управлінських рішень, спрямованих на розбудову та захист суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України.

Окрім традиційних питань цього року організатори приділили окрему увагу питанням міграції населення та внутрішньо переміщеним особам. Учасникам та учасницям опитування також була надана можливість висловитись щодо діяльності депутатів від заборонених судом проросійських партій та місцевих рад, в яких такі депутати складають більшість.

Дані соціологічного опитування будуть публічно оприлюднені та поширені одразу після презентації.

Спікери: Київського міжнародного інституту соціології, Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Ради Європи

Трансляція заходу: на Facebook-сторінках Офісу Ради Європи в Україні, Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні», Міністерства розвитку громад та територій України та порталу «Децентралізація». 

Мова заходу: українська.

ДОВІДКОВО: соціологічне дослідження проводилось Київським міжнародним інститутом соціології у жовтні-листопаді 2022 року на замовлення Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» у співпраці Міністерством розвитку громад та територій України та координації з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Для аналізу використовувалися дві вибірки: загальноукраїнська (2000 інтерв’ю) та внутрішньо перемішені особи (701 інтерв’ю).

Запрошуємо ознайомитись з попередніми дослідженнями з тематики місцевого самоврядування, проведеними в рамках діяльності Центру експертизи доброго врядування Ради Європи: перша хвиля – у вересні-жовтні 2015 року, друга хвиля – у жовтні-грудні 2016 року, третя – у жовтні-грудні 2017 року, четверта – у листопаді-грудні 2018 року, п’ята – у серпні-вересні 2020 року, шоста хвиля – у жовтні-листопаді 2021 року.