Рада Європи
Посилення доброго демократичного
врядування і cтійкості в Україні

Офіс Ради Європи в Україні:
вул. Іллінська, 8, 7-й під'їзд,
м. Київ, Україна, 04070
тел.: +380.44.303.99.16, +380.44.425.60.01

Рада Європи Посилення доброго демократичного
врядування і cтійкості в Україні

Рада Європи: Розвиток місцевої демократії в Україні

Програма «Посилення місцевої демократії та підтримка реформ місцевого самоврядування в Україні»

2010 - 2013 | за фінансової підтримки Уряду Швеції

Діяльність 2010-2013

Про Програму

Протягом січня 2010 – березня 2013 року Центром експертизи реформ місцевого самоврядування Генерального директорату з питань демократії Генерального секретаріату Ради Європи за фінансової підтримки Уряду Швеції було впроваджено Програму «Посилення місцевої демократії та підтримка реформ місцевого самоврядування в Україні».

Стратегічною метою Програми було вдосконалення інституційної та законодавчої бази місцевої демократії в Україні, зміцнення правових та фінансових засад розвитку місцевого самоврядування та децентралізації влади відповідно до положень Європейської хартії місцевого самоврядування, європейських стандартів та цілей Плану дій Ради Європи для України на 2008-2011, 2011-2014 роки.

Основними завданнями Програми було надання рекомендацій, правової допомоги та експертизи Уряду, Парламенту України, асоціаціям місцевих влад задля становлення інститутів місцевої та регіональної демократії, розвитку місцевого самоврядування та покращення якості публічних послуг для громадян України.

Очікувані результати Програми:

  1. Розробка реформи місцевого самоврядування та її інтеграція у більш широку реформу державного управління. Чіткий та зрозумілий розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування та місцевими адміністраціями.
  2. Покращення системи місцевих фінансів і міжбюджетних відносин з метою скорочення вертикального та горизонтального дисбалансу, посилення бюджетної автономії та покращення системи бюджетного управління.
  3. Удосконалення Загальнодержавної програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства. Створення умов для розвитку міжмуніципального співробітництва.
  4. Покращення обізнаності громадськості та всіх залучених сторін з питань реформи місцевого самоврядування.

В рамках діяльності Програми було підготовлено 26 висновків/рекомендацій Ради Європи стосовно розроблення нового або внесення змін до чинного законодавства України.

Висновки та рекомендації експертів РЄ

Як міжнародні, так і місцеві експерти Ради Європи брали активну участь в діяльності робочих груп при Комітеті з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерстві фінансів України, інших органах влади.

Продовження співпраці Ради Європи з українською стороною у сфері правової допомоги та експертизи з питань місцевої та регіональної демократії з квітня 2013 року забезпечується в рамках компоненту «Правова підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні» Програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» за фінансової підтримки Уряду Швейцарської Конфедерації.