Рада Європи
Децентралізація і реформа публічної
адміністрації в Україні

Офіс Ради Європи в Україні:
вул. Іллінська, 8, 7-й під'їзд,
м. Київ, Україна, 04070
тел.: +380.44.303.99.16, +380.44.425.60.01

Рада Європи Децентралізація і реформа
публічної адміністрації в Україні

Новини

Відбулось нагородження фіналістів та переможців Конкурсу кращих практик місцевого самоврядування в Україні – 2012

6 Травня 2013

30 квітня 2013 року у м. Ялта в рамках Програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» відбулась Конференція та церемонія нагородження переможців Конкурсу серед українських міст обласного та районного значення за результатами Конкурсу кращих практик місцевого самоврядування – 2012.
Участь у заході взяли близько 60 осіб, зокрема, міські голови, представники міст-учасників Конкурсу – 2012, керівництво Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню при Президентові України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, національних асоціацій органів місцевого самоврядування, експерти.

Під час церемонії нагородження фіналістам Конкурсу – 2012 було вручено призи та відзнаки за кращі практики у трьох номінаціях:
1. Ефективне управління і надання громадських послуг.
2. Підтримка місцевого підприємництва.
3. Досвід залучення інвестицій і реалізації грантових програм.

Переможними було визнано практики Вінницької, Української, Мелітопольської, Славутицької та Тростянецької міських рад. Також відзнаки та дипломи фіналістів, що посіли ІІ та ІІІ місця, отримали представники Криворізької, Євпаторійської, Верхньодніпровської, Скадовської, Івано-Франківської, Павлоградської, Чернівецької, Новояворівської, Зеленодольської міських рад. Спеціальними відзнаками було нагороджено представників міст Вознесенська та Умані, а також Петриківської районної ради.
Переможців Конкурсу привітали Альфонсо ЗАРДІ, керівник Департаменту демократичних інститутів та врядування Генерального секретаріату Ради Європи, та Гуідо БЕЛЬТРАНІ, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні.
Учасники заходу також ознайомились з презентаціями фіналістів і переможців Конкурсу, обговорили можливості їх використання в містах України.
Активну участь в роботі Конференції взяв Драгутін Д’ЄКОВИЧ, старший радник у справах ЄС та міжнародного співробітництва Асоціації місцевих влад Великої Британії, який розповів про досвід реалізації аналогічного конкурсу у цій країні.
Учасники Конференції підтвердили необхідність та важливість проведення конкурсів кращих практик серед органів місцевого самоврядування, зокрема Конкурсу Ради Європи, що сприяє підвищенню стандартів врядування та якості послуг, які надаються населенню.

З метою розповсюдження інформації про інноваційні практики місцевого самоврядування, зібрані в рамках Конкурсу Ради Європи у 2012 році, Програмою «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» підготовлено збірку «Добре врядування в містах України: програма Ради Європи з обміну кращими практиками».

Збірку «Добре врядування в містах України: програма Ради Європи з обміну кращими практиками» можна дивитись тут

Фотогалерею Конференції можна дивитись тут